دانش آفرین

کار آفرین

ثروت آفرین

مهارت افزا

سومین دورهٔ کاربردی ArcGIS شروع دوره: 14 شهریور 1398 پایان دوره 7 مهرماه 1398


سومین دورهٔ کاربردی ArcGIS 

 
این دوره در مورخه 1398/06/14 در محل موسسه آریان شار طی هشت جلسه و 4 هفته در روزهای پنجشنبه و جمعه به مدت 35 ساعت برگزار شد و در تاریخ 7 مهرماه به پایان رسید. 
با توجه به گستردگی و کاربرد وسیع نرم‌افزار ArcGIS، محتوای ارائه شده در دوره‌های آموزش کاربردی این نرم‌افزار همواره بر روی سه موضوع اساسی تاکیده داشته است:الف) کاربردی بودن مباحث ارائه شده: نرم‌افزار ArcGIS بسیار گسترده است و در حوزه‌های مختلفی کاربرد دارد و روز به روز بر دامنه کاربردی آن افزوده می‌شود. بر این اساس آموزش کامل این نرم‌افزار طبیعتا به صدها ساعت آموزش نیاز دارد؛ باید توجه داشت شبیه هر نرم‌افزار دیگر بخش‌هایی از این نرم‌افزار کابردی‌تر بوده و بخش‌های از آن کاربرد کمتری دارد. از این رو مباحث ارائه شده در این دوره‌ها با تکیه بر سوابق چندین ساله کار و پژوهش تهیه شده و سعی شده است که همه مباحث و ابزارهای کاربردی در این دوره‌ها ارائه گردد.ب) آشنایی اصولی شرکت‌کنندگان با ساختار و انواع داداه‌ها، سیستم مختصات و سایر مباحث پایه‌ای: یادگیری صحیح اصول پایه‌ای باعث می‌شود تا شرکت‌کننده با توجه به پایه قوی خود، مباحث پیشرفته و موارد کمتر کاربردی را با صرف زمان بسیار کم، به راحتی یاد بگیرد.ج) پشتیبانی دوره: پس از برگزاری دوره، گروه‌هایی که در فضای مجازی به منظور هماهنگی، تبادل دیتا و پرسش پاسخ در طول دوره ایجاد می‌شوند، به منظور استمرار ارتباط با شرکت‌کنندگان حفظ می‌شوند و هر کدام از شرکت‌کنندگان سوالات و مشکلات خود را مطرح کرده و جواب خود را از سایر شرکت‌کنندگان دوره یا مدرس دریافت می‌کنند.

سومین دوره آموزش کاربردی نرم‌افزار ArcGIS بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، در تاریخ 14 شهریور آغاز شد و در تاریخ 7 مهر به پایان رسید. شرکت‌کنندگان در طول این دوره، سرفصل‌های ارائه شده در زمان ثبت نام را یاد گرفته و با انجام تمرین‌های متعدد مهارت‌های خود را افزایش دادند.

در پایان دوره همواره به دوستان تاکید می‌شود که پس از پایان دوره به مدت چندین هفته به تمرین و تکرار مباحث بپردازند تا یادگیری آن‌ها از یک سو عمیق‌تر شده و از سوی دیگر در صورت بروز سوال یا مشکل در گروه‌های پشتیبانی مطرح و جواب خود را دریافت نمایند.

امید است که مطالب ارائه ارائه شده برای دوستان مفید فایده بوده و بتوانند در کارهای و پروژه‌های خود از این نرم‌افزار پرکاربرد و کامل بهره ببرند.